Proste i praktyczne szklanki

Żaden element domowej zastawy nie jest tak często wykorzystywany jak szklanki. Chcesz napić się wody, soku a może zaparzyć herbatę lub kawę? Każdy z tych napojów możesz wygodnie popijać dzięki wygodnej szklance. Duża liczba niewielkich szklanek to podstawa wygodnej kuchni. To także jeden z podstawowych produktów tworzonych w hutach szkła.

Gdy mowa o zwykłych szklankach, najczęściej powstają one w sposób zautomatyzowany. Ich forma jest na tyle prosta, że z utworzeniem produktu doskonale radzą sobie maszyny. Czasem jednak można spotkać także unikalne, ozdobne szklanki. Tego rodzaju przedmioty powstają w produkcji ręcznej, a wszelkie zdobienia i nietypowe kształty są wykonywane przez hutnika.

Współczesne szklanki mogą także często pochwalić się doskonała wytrzymałością. Są odporne zarówno na wysokie temperatury, jak i na uderzenia mechaniczne. Takie szklanki można wygodnie myć, bez obaw o to, że zostaną uszkodzone. Z pewnością nie pękną również podczas zaparzania herbaty bezpośrednio w szklance.

www.homeperfume.pl/pl/c/Francuska-Lawenda/209